Menüü
Veebisait

50 meetri kauguselt värava löönud Schick: jälgisin mängu jooksul, kus väravavaht seisab ja ootasin võimalust (0)

Kas Patrik Schick lõi juba turniiri värava? Ilmselt küll! Foto: Scanpix / EPA / Petr Josek

2:0 võidumängus Šotimaa üle Tšehhi koondise mõlemad väravad löönud Patrik Schick ütles oma imevärava - poolelt väljakult teele saadetud tabamuse - kohta, et jälgis kohtumise jooksul selle löömise võimalikkust.

"See oli täiuslik algus - nullimäng taga ja kaks löödud väravat ees. Oleksime võinud mõned veel lüüa, aga tegelikult tegi ka [Tšehhi väravavaht] Tomaš Vaclik mitmeid fantastilisi tõrjeid. Näitasime tõsist meeskonnatööd. See on väga rahulduspakkuv start," lausus Schick UEFA kodulehele.

Kui esimese tabamuse puhul kiitis ründaja paremkaitsjat Vladimir Coufali perfektse tsenderduse eest, siis oma teise kohta rääkis ta nii: "Mängu jooksul jälgisin, kus väravavaht seisab, kui peaks selline võimalus tekkima. Kui see tuli, vaatasin lihtsalt, et ta on oma väravast väljas ja lasin palli teele.

Oli imeline tunne näha palli väravasse kukkumas - see läks sinna lihtsalt perfektselt. Jooksin kohe meie fännidega tähistama. Aga Tomaš Vaclik oli fenomenaalne - ta aitas meid palju! Kui Šotimaa oleks ühe tagasi löönud, oleks olnud väga närvline mängu lõpp."

REKLAAM

Tšehhi poolkaitsja Tomaš Soucek lisas: "Kõige hullem asi oli meid rõhunud surve. See oli avamäng ja teadsime, et sisuliselt kõige olulisem matš. Mängisime meeskondlikult ja olen õnnelik, et surusime selle asja enda kasuks. Ühtlasi on selge, et saime kätte turniiri värava. Pole mõtet proovida seda ületada!"

Tšehhi treener Jaroslav Šilhavy tunnistas, et Schicki teine värav ei tulnud talle üllatusena. "Ta aeg-ajalt proovib selliseid asju treeningul. Mu arust proovis ta midagi sarnast ka meie viimases mängus. Ta on suurepärane mängija ja usun, et suudab sedasi jätkata ning me ei näinud tema viimaseid väravaid siin," rääkis juhendaja, kes kiitis samuti väravavaht Vaclikut.

Šotimaa peatreener Steve Clark oli mõistagi pettunud: "Lasta värav standardolukorra jätkusituatsioonist oli pettumustvalmistav ja poiss lõi vaimustava värava Jack Hendry löögist, mis talle perfektselt ette kukkus. See on hea õppetund. Me ei tulnud siia õppima, aga tuleb siit omad järeldused teha ja kasutada oma võimalused, kui need tekivad."

Šotimaa kapten Andy Robertson sõnas BBC-le: "See on väga karm õppetund meile kõige kõrgemal tasemel. Siin pead oma võimalused ära kaustama. Tšehhi tegi seda, meie mitte."

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti