Menüü
Veebisait

Itaalia peatreener Mancini tänas vahva võidu järel Rooma publikut (0)

Itaalia koondise peatreener Roberto Mancini. Foto: Scanpix / AFP / Alberto Lingria

EM-finaalturniir algas Rooma olümpiastaadionil, kus kodupubliku toetust nautinud Itaalia alistas 3:0 Türgi. Esimene tabamus läks kirja Merih Demirali omaväravana, järgmiste autoriteks olid Ciro Immobile ja Lorenzo Insigne.

Itaalia peatreener Roberto Mancini kiitis võidu järel meeskonda ja tänas Rooma jalgpallipublikut. "Mängisime hästi. Kuna tegu oli turniiri esimese kohtumisega, polnud see lihtne ja meie vastas oli hea meeskond. Publik aitas meid. Ning võtmetähtsused oli, et suutsime palli kiiresti liigutada," sõnas Mancini, kelle meeskond võitis üheksanda mängu järjest, kusjuures selle seeria käigus pole neile löödud ainsatki väravat.

Itaalia teise värava autor Ciro Immobile rõhutas, et võidu võtmeks oli suutlikkus rahulikuks jääda ka siis, kui kiiret avaväravat ei tulnud. "Näitasime esimesel poolajal üles kannatlikkust. Türgi on tugev meeskond, kes on paljudele tippmeeskondadele peavalu valmistanud. Proovisime neid väsitada, liigutades palli vasakult paremale ja tagasi. Kahjuks ei suutnud me esimesel poolajal nende seina maha murda. Vaheaja järel oli Türgi väsinum ning esimese värava järel tekkis platsile rohkem ruumi, kus meie kvaliteet esile tõusis."

Itaalia ründaja Lorenzo Insigne: "Meie jõud peitub kollektiivis. Treener on kasvatanud ühise meeskonna, kus pole põhikoosseisumehi ja pingimehi, vaid kus igaüks on alati nõus ennast meeskonnakaaslaste heaks ohverdama. Võitmine on kõige tähtsam. Et suutsin ka värava lüüa, siis seda parem. See oli väga kaunis õhtu!"

REKLAAM

Türgi peatreener Senol Günes: "Täna polnud meie päev. Meid hakkasid segama pallikaotused, mille tõttu ei jõudnud me enam rünnakule. Itaalia oligi parem. Me kaotasime endast tugevamale meeskonnale. Aga tegu on turniiriga ja meid ootavad alagrupis veel ees kaks mängu. Nüüd hakkame end valmis seadma kohtumiseks Walesiga."

SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti